FAQ

Kim jest manager piłkarski, zwany również agentem pilkarskim?
To osoba posiadająca wszelkie uprawnienia do reprezentowania swoich klientów, w tym przypadku piłkarzy. W Sycamore Sport Management pełne kompetencje i opisane prawo posiada Tomasz Jaworski, a także osoby działające w jego imieniu.

W czym może pomoc agent? Do czego jest potrzebny?
Licenjonowany agent posiada szeroką wiedzę, a zatem jest predysponowany do tego, żeby w zgodzie z przepisami federacji rodzimej jak I przepisami FIFY dbać o zawodnika. Agent wraz z zespołem fachowców jest w stanie pomóc zawodnikowi na wszystkich płaszczyznach czy to w znalezieniu zatrudnienia, mieszkania czy nawet opiekunki do dziecka. Współpracując z agencją taką jak Sycamore Sport zawodnik ma dużo mniej zmartwień i może skupić się na rozwoju oraz na życiu rodzinnym.

Co wyróżnia licencjonowanego managera?
Licencjonowanego managera wyróżnia nabyta wiedza na tematy związane z rynkiem transferowym, jego regulacjami prawnymi, a także umiejętności poparte zdanym egzaminem organizowanym przez FIFA. Tomasz Jaworski z Sycamore Sport Management posiada licencję nr J111.

Gdzie znajdę dowód na to, że agent jest licencjonowany?
Taka informację można znaleźć na stronie związków piłkarskich oraz FIFY. Poniżej link do odnalezienia naszego agenta Tomasza Jaworskiego nr J111 - www.thefa.com

Czy agencja Sycamore Sport Management działa również na zagranicznych rynkach?
Tak, posiadamy rozległą siatkę kontaktów w Europie.

Czym grozi zawodnikowi współpraca z “agentem” bez licencji?
Licencjonowany agent posiada obowiązkową polisę ubezpieczeniowo na kwotę nie mniejszą niż 100.000 CHF (frank szwajcarski), która zabezpiecza jego oraz zawodnika przy ewentualnych szkodach spowodowanych przez zawodnika lub jego samego. Za współpracę z agentem bez licencji zawodnik ryzykuje podwójnie, bo również on może zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Jak skontaktować się z licencjonowanym agentem piłkarskim z Sycamore Sport Management?
Wszelkie dane kontaktowe do Sycamore Sport Management znajdziesz na tej stronie w zakładce Kontakt. Zachęcamy do kontaktu, jeśli masz dodatkowe pytania.